2008 թվականից հետո իշխանությունների հետ որևէ առնչություն չեմ ունեցել. Ռոբերտ Քոչարյան |hetq.am|
hetq.am: «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու, երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը բացառում է, որ իշխանության գալու դեպքում Հայաստանում կլինեն արտոնյալ անձինք։ Այս մասին Քոչարյանը խոսեց Կոտայքի մարզի Եղվարդ համայնքում՝ պատասխանելով քաղաքացիներից մեկի այն հարցին, թե նա երաշխավորու՞մ է արդյոք, որ մեր երկրում բոլորը հավասար կլինեն օրենքի առաջ։
Քոչարյանը նշեց, որ եթե այս երևույթները չլինեին, 2018 թվականի ապրիլյան իրադարձություններն էլ չէին լինի (բողոքի ակցիաներն ու իշխանափոխությունը)։
«Դուք երբևիցե լսե՞լ եք իմ ընտանիքի անդամի կամ բարեկամի, հարազատի կողմից որևէ լկտիություն, որևէ տեղ»,- հարցրեց Քոչարյանը նույն քաղաքացուն, ինչին ի պատասխան վերջինս բացասական պատասխան տվեց՝ միևնույն ժամանակ ավելացնելով, որ երկրորդ նախագահի ընտանիքի անդամները պարկեշտ են եղել, բայց այլ արտոնյալներ եղել են։
Քոչարյանը քաղաքացուն հարց ուղղեց, թե որ ժամանակաշրջանը նկատի ունի՝ 1998-2008-ը՝ իր նախագահության տարինե՞րը, թե՞ դրանից հետո։ Քաղաքացին պատասխանեց՝ այս վերջին տարիները։
«2008 թվականից հետո ես իշխանությունների հետ որևէ առնչություն չեմ ունեցել։ 2009-ից մինչև 2018 թվականը նույնիսկ շփումներ չեմ ունեցել, որովհետև շատ բաներ կար, ինչի հետ համաձայն չէի, դրա համար ուղղակի շփումներ չէի ունենում։ Եվ հիմա ասում եմ՝ բացառվում է, որ մենք նման կարգի դրսևորումներ թույլ տանք, դա միանշանակ է»,- ասաց «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդը։
Նշենք, որ «Հայաստան» դաշինքն այսօր՝ հունիսի 11-ին, նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Կոտայքի մարզում է։ Բացի Եղվարդից, այսօր հանդիպումներ և հանրահավաքներ են նախատեսված Նոր Հաճնում, Աբովյանում, Չարենցավանում և Հրազդանում։

12:23 - 11 June, 2021
hetq.amThe PM candidate of the "Armenia" alliance, Armenia's second president Robert Kocharyan rules out that in case of coming to power there will be privileged people in Armenia. Kocharyan spoke about this in the Yeghvard community of the Kotayk region, answering the question of one of the citizens, whether he guarantees that everyone in the country will be equal before the law.
"Have you ever heard of any rudeness from a member of my family or a relative, anywhere?" Kocharyan asked the citizen, to which the latter gave a negative response, but added that although the family members of the second president were modest, there have been other privileged people.
Kocharyan asked the citizen what period did he mean, the period between 1998 and 2008 (the years of his presidency) or after that, to which the citizen answered, "The recent years".
"I have not had any relations with the authorities since 2008. From 2009 to 2018 I wasn't even in touch, because there were many things I did not agree with, that is why I did not have direct contact. And now I'm telling you that it is excluded that we allow such manifestations, it is unequivocal," said the leader of the "Armenia" alliance.