Վարչական դատարանը կրկին անվավեր է ճանաչել ԿԸՀ-ի՝ Ռոբերտ Քոչարյանին վերաբերող որոշումը |hetq.am|
hetq.am: Վարչական դատարանը երկրորդ անգամ անվավեր է ճանաչել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշումը՝ «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանի «Կյանք և ազատություն» գրքի պատկերով և «Հայաստանը կառուցելիս» գրառմամբ պաստառը քարոզչության հետ ասոցացվող ճանաչելու մասին:
Հիշեցնենք, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հունիսի 8-ի արտահերթ նիստով նախընտրական քարոզչության հետ ասոցացվող էր ճանաչել 5 քառակուսի մետրը գերազանցող մակերեսով Ռոբերտ Քոչարյանի «Կյանք և ազատություն» գրքի պատկերով և «Հայաստանը կառուցելիս» գրառմամբ պաստառը:

Administrative Court invalidated the CEC decision on Robert Kocharyan
For the second time, the Administrative Court invalidated the decision of the Central Electoral Commission on recognizing the poster with the image of "Life and Freedom" ("Kyanq ev Azatutyun") book by "Armenia" alliance's PM candidate Robert Kocharyan with the caption "Building Armenia" associated with the electoral campaign.
It should be reminded that at the June 8 extraordinary sitting, the Central Electoral Commission had recognized the poster exceeding 5 square meters associated with the pre-election campaign.