Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է «Հայաստան» դաշինքի թիմակից համայնքների ղեկավարների հետ
Այսօր՝ հունիսի 25-ին, «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբում դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպում է անցկացրել դաշինքի թիմակից համայնքների ղեկավարների հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայաստան» դաշինէի ֆեյսբուքյան էջից։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են հետընտրական իրավիճակը և առաջիկա աշխատանքները։ Քոչարյանը վստահություն է հայտնել, որ դաշինքի ներկայացուցիչները պետք է չտրվեն իշխանության կողմից իրականացվող ապօրինի ճնշումներին և պետք է շարունակեն իրենց բնականոն աշխատանքը՝ հանուն համայնքների բարեկեցության։
Քննարկման ժամանակ արծարծվել են նաև համայնքների ղեկավարներին ըստ անհրաժեշտության ցուցաբերվող իրավական և քաղաքական աջակցության հարցեր։ Քոչարյանը վստահեցրել է, որ տեղի ունեցող գործընթացը ստանալու է իրավա-քաղաքական հստակ գնահատական։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այսպիսի հանդիպումները դարձնել պարբերական։

2021-06-25-83f838fd-d327-4152-af3a-e1b787522f19.jpg
Today, on June 25, at the central headquarters of the “Armenia” alliance, Armenia’s second President Robert Kocharyan held a meeting with the leaders of the alliance’s team member communities, the Facebook page of the “Armenia” alliance informs.
During the meeting, the post-election situation and the upcoming works were discussed. Kocharyan expressed confidence that the representatives of the alliance should not give in to the illegal pressure exerted by the government, and that they should continue their usual work for the welfare of the communities.
During the discussion, issues were raised about legal and political assistance provided to community leaders as needed. Kocharyan assured that the ongoing process will receive a clear legal-political assessment. An agreement was reached to make such meetings regular.