Կրեմլն Ադրբեջանի և Թուրքիայի իշխանություններից միավորված թյուրքական բանակ ստեղծելու ծրագրերի մասին որևէ հայտարարություն չի լսել. Պեսկով |tert.am|
15:59 - 29 հուլիսի, 2021
tert.am: Կրեմլն Ադրբեջանի և Թուրքիայի գործադիր իշխանություններից միավորված թյուրքական բանակ ստեղծելու ծրագրերի մասին որևէ հայտարարություն չի լսել: Այս մասին  հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Մենք տեղյակ չենք գործադիր իշխանության, Թուրքիայի նախագահի կամ Ադրբեջանի նախագահի որևէ հայտարարության վերաբերյալ», - լրագրողներին ասել է Կրեմլի խոսնակը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Մոսկվան անհանգստացած է Անկարայի և Բաքվի ՝ միասնական թյուրքական բանակ ստեղծելու հնարավորությունից:
«Իհարկե, Ադրբեջանն ու Թուրքիան զարգացնում են երկկողմանի կապեր, սա նրանց ինքնիշխան գործն է, կարևոր է, որ դա ի վնաս տարածաշրջանի կայունության և կանխատեսելիության մթնոլորտի չլինի, այս առումով մենք կանոնավոր շփումներ ունենք ինչպես թուրք, այնպես էլ ադրբեջանցի գործընկերների հետ»,-նշել է Պեսկովը:

The Kremlin hasn′t heard statements about plans of the authorities of Azerbaijan and Turkey to create a united army
15:59 - 29 July, 2021
The Kremlin hasn′t heard any statements about plans of the authorities of Azerbaijan and Turkey to create a united Turkic army, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said.
"We are not aware of any statement by the President of Turkey or the President of Azerbaijan," the Kremlin spokesperson told reporters, answering a question about whether Moscow is concerned about the possibility of Ankara and Baku to create a united Turkic army.
"Of course, Azerbaijan and Turkey are developing bilateral ties, this is their sovereign business, it is important that this does not harm stability in the region, in this regard, we have regular contacts with both Turkish and Azerbaijani partners," Peskov said.