Գերմանիան Բաքվին և Երևանին հրադադարի պահպանման և մարդկային կյանքերի պաշտպանության կոչ է արել |tert.am|
17:24 - 29 հուլիսի, 2021
tert.am: Գերմանիայի ԱԳՆ-ի Արևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հանձնակատար Մաթիաս Լյութենբերգն իր պաշտոնական թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է կատարել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերսկսված դաժան էսկալացիան խորապես մտահոգիչ է: Գերմանիան երկու կողմերին էլ հրադադարի պահպանման և ուժերի ներածին չափով մարդկային կյանքերի պաշտպանության կոչ է անում»,-գրել է պաշտոնյան:

Germany calls on Armenia and Azerbaijan to reinstate the ceasefire and to do everything in their power to protect human lives
17:24 - 29 July, 2021
Matthias Lüttenberg, Director for Eastern Europe, Caucasus and Central Asia at the German Ministry of Foreign Affairs, wrote on his Twitter about the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
“The renewed violent escalation between Armenia and Azerbaijan is deeply concerning. Germany calls on both sides to reinstate the ceasefire and to do everything in their power to protect human lives,” - wrote Lüttenberg.