ՀՀ նախագահն ընդունել է Գերմանիայի դեսպանին՝ Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու առիթով
12:04 - 13 սեպտեմբերի, 2021
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայել Բանցհաֆին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Բանցհաֆին՝ հայ-գերմանական կապերի խորացման և երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար: Նախագահը նշել է, որ, որպես երիտասարդ խորհրդարանական հանրապետություն, այս ընթացքում Հայաստանի համար կարևոր էր ծանոթանալ խորհրդարանական կառավարման ավանդույթներ ունեցող Գերմանիայի փորձին, և շնորհակալություն է հայտնել փորձի փոխանակման գործում ցուցաբերած աջակցության ու համագործակցության համար:
Դեսպան Միխայել Բանցհաֆը նշել է, որ շարունակելու է մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը և այսուհետ ևս կձգտի հնարավորինս նպաստել երկու երկրների միջև կապերի զարգացմանը:

President Armen Sarkissian received the Ambassador of Germany on the occasion of completing his diplomatic mission in Armenia
12:04 - 13 September, 2021
The President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to the Republic of Armenia Michael Banzhaf on the occasion of completing his diplomatic mission in our country.
President Sarkissian thanked Ambassador Banzhaf for his contribution to the deepening of Armenian-German ties and strengthening of friendship between the two countries and peoples. The President noted that, as a young parliamentary republic, it was significant for Armenia to get acquainted during this period with the experience of Germany that has traditions of parliamentary government, and thanked for the support and cooperation in the exchange of experience.
Ambassador Michael Banzhaf noted that he would remain a good friend of Armenia, and henceforth too, he would try to contribute as much as possible to the development of relations between the two countries.