Այսօր դժվար է խոսել լիակատար անկախության մասին. այս իշխանությունը մեր երկիրը տանում է անկման, հակառակորդը օրըստօրե մխրճվում է մեր սահմանները. Սեյրան Օհանյան |tert.am|
13:53 - 21 սեպտեմբերի, 2021
tert.am: Այսօր դժվար է խոսել լիակատար անկախության մասին, որովհետև ինքնիշխանությունը առաջին  հերթին արտահայտվում է նրանով, որ ունես տարածք, բնակչություն, տնտեսություն և դու այդ սահմանի տերն ես։ Այս մասին այսօր Եռաբլուրում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ անդրադառնալով հարցին՝ որքանո՞վ ենք այսօր անկախ։
«Այսօր, երբ ադրբեջանցիները գտնվում են մեր սահմաններում, շատ տեղեր սադրանքներ են կազմակերպում, իրենց լկտի են պահում, մեր տարածքներից դուրս չեն գալիս, խոսել լիակատար ինքնիշխանության մասին շատ դժվար է»,-ասաց նա և նշեց, որ ի վերջո պետք է հասկանանք՝ հայ ազգի համար դյուրին իրավիճակներ չեն եղել, միշտ էլ դժվար է եղել։
«Այս իշխանությունը մեր երկիրը օր օրի տանում է անկման, պատերազմից հետո մեր հակառակորդը օրըստօրե մխրճվում է մեր սահմանները»,-ասաց նա։

Today it is difficult to talk about complete independence. these authorities are leading our country to fall, the enemy is invading our borders day by day. Seyran Ohanyan
13:53 - 21 September, 2021
Today it is difficult to talk about complete independence, because sovereignty is primarily expressed in the fact that you have a territory, a population, an economy, and you are the owner of this border. This was stated by Seyran Ohanyan, the head of the "Armenia" (Hayastan) parliamentary faction, touching upon the question of how independent we are today.
"Today, when Azerbaijanis are on our borders, are organizing provocations in many places, are not leaving our territories, it's very difficult to talk about complete sovereignty," Ohanyan said and noted that, in the end, we must understand that there were no easy situations for the Armenian people, it has always been difficult.
"These authorities are leading our country to fall day by day, after the war, our enemy is invading our borders day by day," Seyran Ohanyan said.