Հայաստանի սուվերեն տարածքում հակառակորդը ոչ միայն ֆիզիկապես է ներկա, այլև տեղադրում է մաքսային ու սահմանային հսկողության կետեր. այս իշխանությունն անկարող է, չի դիմադրելու Ադրբեջանին. «Հայաստան» դաշինք
13:10 - 11 նոյեմբերի, 2021
Պարտության խորհրդանիշ իշխանությունը հերթական պայմանավորված զիջումն արեց․ Գորիս-Կապան ճանապարհն Ադրբեջանն այլևս ամբողջությամբ վերցրել է իր վերահսկողության տակ: Այս մասին ասված է «Հայաստան» դաշինքի տարածած հայտարարության մեջ:
Հայտարարությունն ամբողջությամբ՝ ստորև.
«Սիրելի հայրենակիցներ,
Պարտության խորհրդանիշ իշխանությունը հերթական պայմանավորված զիջումն արեց․ Գորիս-Կապան ճանապարհն Ադրբեջանն այլևս ամբողջությամբ վերցրել է իր վերահսկողության տակ: Կապիտուլյանտը հայտարարում էր՝ այդ ճանապարհով միշտ ազատ տեղաշարժվելու ենք: Հանրությանը խաբում էր հերթական անգամ: Հիմա հայտարարում է այլընտրանքային ճանապարհի մասին:
Քանի դեռ այս վարչախումբը իշխանության է, նման խայտառակ զիջումները սպասելի են ամեն օր: Վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնողն այլևս ոչինչ չի որոշում: Նրա փոխարեն որոշումներ կայացնում է Ադրբեջանը: Հայաստանի սուվերեն տարածքում հակառակորդը ոչ միայն ֆիզիկապես է ներկա, այլ նաև տեղադրում է մաքսային ու սահմանային հսկողության կետեր: Այս իշխանությունն անկարող է, չի դիմադրելու Ադրբեջանին:
Բայց մենք չենք համակերպվելու:
Փաստորեն, տարածաշրջանում խաղաղության դարաշրջան բացելու՝ վարչախմբի օրակարգը նշանակում է Հայաստանի ինքնիշխանության կորուստ: Կատարվածը ուղղակի սպառնալիք է՝ Սյունիքի մարզի մեր հայրենակիցների անվտանգության, Հայաստանի պաշտպանունակության առումով: Սա նաև տնտեսական լուրջ և անկառավարելի ռիսկեր է բովանդակում:
Սիրելի հայրենակիցներ, ստեղծված աղետալի վիճակի այլընտրանքը պատերազմը չէ, ինչպես փորձում են ներկայացնել: Այլընտրանքը արժանապատիվ խաղաղությունն է, ազգային-պետական շահը պաշտպանող նոր իշխանության ձևավորումը: Մենք սկզբնավորել ենք համազգային դիմադրություն իշխանության կործանարար քաղաքականության դեմ: Այսօրվա խնդիրը դիմադրության հզորացումն է, ամենօրյա աշխատանքն ու շարունակական ակցիաները: Մենք ճնշումների, ուժային կառույցների բռնարարքների դեմ չենք ընկճվելու, գնալու ենք մինչև վերջ: Սյունիքը չի զիջվելու, Արցախը չի հայաթափվելու, Հայաստանը չի թուրքացվելու։

The enemy is not only physically present on the sovereign territory of Armenia, but also establishes customs and border control points. this government is powerless, it will not resist Azerbaijan. "Armenia" (Hayastan) alliance
13:10 - 11 November, 2021
The authorities that symbolize the defeat made another concession: Azerbaijan has already completely taken control of the Goris-Kapan road. This was stated in a statement issued by the "Armenia" (Hayastan) alliance.
"The authorities that symbolize the defeat made another concession: Azerbaijan has already completely taken control of the Goris-Kapan road. The capitulator stated that we would always move freely on this road. He was lying to the public once again. Now he is talking about an alternative road.
While this regime is in power, such shameful concessions can be expected every day. The person holding the Prime Minister’s position doesn’t decide anything anymore. Azerbaijan makes decisions instead. The enemy is not only physically present on the sovereign territory of Armenia, but also establishes customs and border control points. this government is powerless, it will not resist Azerbaijan.
But we will not accept that.
Turns out the regime's agenda of opening an era of peace in the region means the loss of Armenia's sovereignty. What has happened is a direct threat to the security of our compatriots in the Syunik region, to the defense of Armenia. It also contains serious and unmanageable economic risks.
Dear compatriots, the alternative to this catastrophic situation is not war, as they try to present. The alternative is a decent peace, the formation of a new government that protects national and state interests. We have formed resistance to the destructive policy of the authorities. Today's task is to strengthen resistance, daily work and long-term protests.