Լուկաշենկոն, Պուտինը և Փաշինյանը ընդգծել են, որ իրենց հիմնական խնդիրներից է կանխել դրսից ավազակային կազմավորումների ներթափանցումը Ղազախստան
17:33 - 07 հունվարի, 2022
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հունվարի 7-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին հայտնում է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նախ Նիկոլ Փաշինյանի, ապա Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել է միջազգային օրակարգին, երկկողմ հարաբերություններին և Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին առնչվող հարցեր։
«Անդրադառնալով Ղազախստանում ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերի գործունեությանը՝ ղեկավարներն իրենց զրույցների ընթացքում ընդգծել են, որ իրենց հիմնական խնդիրներից մեկն է կանխել դրսից ավազակային կազմավորումների ներթափանցումը Ղազախստան, որպեսզի Ղազախստանի ժողովուրդը ինքնուրույն լուծել իր ներքին խնդիրները», ասված է մամուլի հաղորդագրության մեջ։

Lukashenko, Putin and Pashinyan stressed that their main task is to prevent the penetration of armed gangs from outside into Kazakhstan
17:33 - 07 January, 2022
On January 7, President of Belarus Alexander Lukashenko held a telephone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin, the press service of the President of Belarus informs.
Alexander Lukashenko discussed the issues of the international agenda, bilateral relations and events in Kazakhstan with Nikol Pashinyan and after with Vladimir Putin.
"Touching upon the activities of the CSTO peacekeeping forces in Kazakhstan, the leaders stressed that one of their main tasks is to prevent the penetration of armed gangs from outside into Kazakhstan so that the people of Kazakhstan can independently solve their internal problems."