Չավուշօղլուն Հայաստանին  «նախազգուշացրել է հետագա սադրանքների անթույլատրելիության մասին»
tert.am: Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն երկուշաբթի Անկարայում Թուրքիայի դեսպանների 13-րդ համաժողովի բացմանը հայտարարել է, որ «Թուրքիան հանդես է գալիս արդարության օգտին»: Այս մասին հայտնում է Anadolu գործակալությունը:
«Այդպես էր Ղարաբաղի հարցում։ Մենք տասնամյակներ շարունակ հայտարարում էինք ադրբեջանական հողերի օկուպացիայի անթույլատրելիության մասին»,- ասել է Չավուշօղլուն։
Նրա խոսքով՝ 44-օրյա պատերազմից հետո Անկարան շարունակում է ջանքերը Հարավային Կովկասում խաղաղություն ու կայունություն ապահովելու, համագործակցության մթնոլորտ ստեղծելու ուղղությամբ։
«Մենք կրկին զգուշացնում ենք Հայաստանին հետագա սադրանքների անթույլատրելիության մասին։ Մեր երկիրը ոչ մի երկրի թշնամի չէ. բոլոր նրանք, ովքեր հակառակն են պնդում, կողմնակալ են»,- շեշտել է Չավուշօղլուն:

Cavusoglu "warns Armenia about the inadmissibility of further provocations" |tert.am|
Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu announced on Monday at the opening of the 13th conference of Turkish ambassadors in Ankara that "Turkey stands for justice", Anadolu agency reports.
"That was the case with Karabakh. We have been declaring the inadmissibility of the occupation of Azerbaijani lands for decades," Cavusoglu said.
According to him, after the 44-day war, Ankara continues its efforts to ensure peace and stability in the South Caucasus and create an atmosphere of cooperation.
"We again warn Armenia about the inadmissibility of further provocations. Our country is not an enemy of any country, and all those who claim otherwise are biased," Cavusoglu stated.