ՀՀ ԶՈւ զինծառայողները համացանց են ներբեռնել լուսանկարներ` զինվորական ծառայության առօրյայից և ենթարկվել կարգապահական պատասխանատվության
21:22 - 08 օգոստոսի, 2022
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների ձեռնարկած մեծածավալ գործողությունների արդյունքում հայտնաբերվել, ՌՈ բաժիններ են տեղափոխվել ՀՀ ԶՈւ մի շարք պարտադիր ժամկետային և պայմանագրային զինծառայողներ, որոնք, խախտելով ՀՀ ՊՆ N հրամանը, օգտագործել են սմարթ հեռախոսներ, զինվորական ծառայության առօրյայից լուսանկարներ են ներբեռնել համացանց:
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ զինծառայողները ենթարկվել են կարգապահական պատասխանատվության:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հետամուտ է լինելու նմանօրինակ դեպքերի բացառմանը և կարգազանց զինծառայողներին ենթարկելու է պատասխանատվության:

The servicemen of the RA Armed Forces uploaded photos from the daily life of military service to the Internet and were subject to disciplinary action
21:22 - 08 August, 2022
As a result of the large-scale operations undertaken by the military police officers of the RA Defense Ministry, a number of mandatory fixed-term and contract servicemen of the RA Armed Forces were found and transferred to Military Police departments for using smartphones, uploading photos from the daily life of military service to the Internet, violating RA Defense Order N.
The RA Ministry of Defense informs that the servicemen were subjected to disciplinary action. The Ministry will pursue the exclusion of similar cases and will bring the disobedient servicemen to justice.