Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ժոզեպ Բորելի հետ
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Նախարար Միրզոյանը Բարձր ներկայացուցիչ Բորելին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի  նկատմամբ սեպտեմբերի 13-ի կեսգիշերին սանձազերծված լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը: Շեշտվել է, որ ադրբեջանական ագրեսիայի թիրախ են դարձել ոչ միայն ռազմական դիրքերը, այլև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ։
Արարատ Միրզոյանի կողմից ընդգծվել է Ադրբեջանի գործողությունների հասցեական և համարժեք միջազգային արձագանքի անհրաժեշտությունը:

On September 13, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan held a phone conversation with the High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports.
Minister Mirzoyan presented to High Representative Borrell the situation resulting from the large-scale aggression unleashed by Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia at midnight, September 13. It was emphasised that not only military positions, but also civilian infrastructures became targets of Azerbaijani aggression.
Ararat Mirzoyan highlighted the need for a targeted and adequate international response to Azerbaijan's actions.