Ֆրանսիան պատվիրակություն կուղարկի Հայաստան` Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքները գնահատելու համար |1lurer.am|
09:52 - 28 սեպտեմբերի, 2022
1lurer.am: Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիեն Լեկորնուն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին: Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Քննարկել ենք իրավիճակը Ադրբեջանի հետ սահմանին: Ռազմական գործողությունները պետք է դադարեցվեն, իսկ ադրբեջանական ուժերը պետք է վերադառնան իրենց նախնական դիրքեր»,- գրել է նա:
Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարը հայտնել է, որ պատվիրակություն կուղևորվի Հայաստան` իրավիճակը գնահատելու համար:

France will send a delegation to Armenia to assess the consequences of Azerbaijan's aggression |1lurer.am|
09:52 - 28 September, 2022
France will send a delegation to Armenia to assess the consequences of Azerbaijan's aggression.  French Defense Minister Sébastien Lecornu announced this, noting that he met with RA Defense Minister Suren Papikyan.
”We discussed the situation on the border with Azerbaijan.  The military operations must be stopped, and the Azerbaijani forces must return to their original positions."