ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և ԱՄՆ Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալը կարևորել են ՀՀ Զինված ուժերի ժողովրդավարական կառավարմանն ուղղված աշխատանքները
15:34 - 29 սեպտեմբերի, 2022
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՄՆ Պաշտպանության դեպարտամենտում հանդիպել է Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Լաուրա Կուպերի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ-ից։
Հանդիպմանը Գրիգորյանը մանրամասն ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: Մասնավորապես երկուստեք կարևորել են ՀՀ Զինված ուժերի ժողովրդավարական կառավարման, թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները:

The Secretary of the RA Security Council and the US Deputy Secretary of Defense highlighted the works aimed at the democratic management of the RA Armed Forces
15:34 - 29 September, 2022
RA Security Council Secretary Armen Grigoryan met with Deputy Defense Secretary Laura Cooper at the US Department of Defense.
At the meeting, Grigoryan presented in detail the large-scale aggression undertaken by Azerbaijan on the sovereign territory of Armenia on September 13 and its consequences.
The parties discussed the prospects for the development of bilateral relations. In particular, both sides emphasized the work aimed at increasing the democratic management, transparency and accountability of the RA Armed Forces.