Սեպտեմբերի 13-ից հետո նույնականացվել են 201 զոհերի մարմիններ, գործընթացն ավարտված է. Ավանեսյան
Սեպտեմբերի 13-ից հետո նույնականացվել են 201 զոհերի մարմիններ, գործընթացն ավարտված է. Ավանեսյան |armtimes.com|
armtimes.com: Ադրբեջանի՝ սեպտեմբերի 13-ին նախաձեռնած ագրեսիայի հետևանքով զոհված զինծառայողների մարմինների նույնականացման գործընթացն ամբողջությամբ ավարտվել է, նույնականացվել է 201 մարմին։
Այս մասին այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողներին հայտնեց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Փորձաքննությունների ողջ ընթացքն ավարտվել է։ Չնույնականացված մարմիններ չունենք»,- ասաց նախարարը։
«Մեր իրականացրած 60-ից ավելի փորձաքննությունները տարվել են նաև այլ երկրներում կրկնակի, եռակի փորձաքննությունների, և դրանք բոլորը նույնական պատասխան են տվել։ Բայց մենք ունենք դիեր, որոնք, ցավոք, նույնականացված են, բայց դեռ չեն հանձնվել հողին»,- ասաց Ավանեսյանը՝ չցանկանալով խոսել պատճառների մասին։

After September 13, the bodies of 201 victims were identified, and the process is over - Minister of Health |armtimes.com|
13:58 - 20 October, 2022
The identification process of the bodies of servicemen who died as a result of the aggression initiated by Azerbaijan on September 13 has been completely completed, 201 bodies have been identified, RA Minister of Health Anahit Avanesyan informed journalists about this today after the Government session.
"The whole process of examinations has been completed. We do not have unidentified bodies. The more than 60 examinations we carried out were also taken to double and triple examinations in other countries, and all of them gave the same answer. But we have bodies that, unfortunately, have been identified, but have not yet been buried," said Avanesyan, not wanting to talk about the reasons.