Արմեն Գրիգորյանը գեներալ Փիթ Քրաքֆորդի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմանդոր (գեներալ) Փիթ Քրաքֆորդի ղեկավարած պատվիրակության հետ:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները:
Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում՝ հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

Armen Grigoryan discussed the regional security situation with General Pete Crockford
On October 20, the Secretary of RA Security Council Armen Grigoryan met with the delegation led by the head of the British defense department in Eastern Europe, aviation commander (general) Pete Crockford.
Mr. John Gallagher, Ambassador Extraordinary, and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Armenia was also present at the meeting.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation's visit to Armenia and expressed confidence that there are wide opportunities for bilateral cooperation.
The parties discussed the regional security situation, within the framework of which Grigoryan presented the aggression unleashed by the Azerbaijani troops on September 13 and its consequences.
The secretary also emphasized Armenia's commitment to the formation of a stable security environment in the region.