Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի երրորդ նիստը տեղի կունենա նոյեմբերին Բրյուսելում
13:46 - 24 հոկտեմբերի, 2022
Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի երրորդ նիստը տեղի կունենա նոյեմբերին Բրյուսելում |1lurer.am|
1lurer.am: Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երրորդ նիստը կայանալու է նոյեմբերի առաջին շաբաթվա ընթացքում՝ Բրյուսելում:
Այս մասին հայտնել են Հայաստանի փոխվարչապետի գրասենյակից:
Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել մայիսի 24-ին՝ հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխ-Նախիջևան հատվածում, իսկ երկրորդը՝ օգոստոսի 30-ին Մոսկվայում:

The third session of the commission for the demarcation of the state border between Azerbaijan and Armenia to take place in November
13:46 - 24 October, 2022
The third session of the commission on the demarcation and border security of the state border between Armenia and Azerbaijan and the state commission on the demarcation of the state border between Azerbaijan and Armenia will be held in the first week of November in Brussels.
This was reported by the office of the Deputy Prime Minister of Armenia.
The first meeting of the commissions headed by Mher Grigoryan and Shahin Mustafaev took place on May 24, in the Yeraskh-Nakhijevan section of the Armenian-Azerbaijani border, and the second on August 30 in Moscow.