ԵԱՀԿ առաքելության անդամները ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին են ներկայացրել իրենց կատարած աշխատանքները
Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությանը ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկի գլխավորությամբ՝ ամփոփիչ քննարկումների նպատակով:
Ողջունելով առաքելության անդամներին՝ նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել առաքելության՝ ադրբեջանական ագրեսիայից տուժած բոլոր մարզերն այցելելու համար։
Առաքելության անդամները ներկայացրել են իրենց կատարած աշխատանքները, տեղերում մարզային ղեկավարների և ՀՀ ԶՈՒ կորպուսների հրամանատարների հետ հանդիպումները և հարձակման հետևանքով արձանագրված վնասները։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը կարևորել է ԵԱՀԿ-ի՝ որպես համաեվրոպական անվտանգային կազմակերպության ներգրավումը հակամարտություների կանխարգելման և կարգավորման գործում:

On October 26, RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received the needs assessment mission of the OSCE led by the representative of Poland in the OSCE, Colonel Robert Arkadiusz Tkachik, for the purpose of concluding discussions.
Welcoming the members of the mission, the deputy minister thanked the mission for visiting all regions affected by Azerbaijani aggression.
The members of the mission presented the work they did, the meetings with the regional leaders and the commanders of the RA Armed Forces corps, and the damages recorded as a result of the attack.
RA Deputy Minister of Foreign Affairs emphasized the involvement of the OSCE as a pan-European security organization in the prevention and settlement of conflicts.