Արմեն Գրիգորյանն ընդգծել է ԵՄ և ԵԱՀԿ առաքելությունների դերակատարությունը տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ամրապնդման հարցում
17:24 - 24 նոյեմբերի, 2022
Նոյեմբերի 24-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերտի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ու ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության դերակատարությունը՝ տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ամրապնդման հարցում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել առաքելությունների կողմից իրականացվող ընթացիկ գործողությունների վերաբերյալ:

Armen Grigoryan emphasized the role of EU and OSCE missions in strengthening the security environment in the region
17:24 - 24 November, 2022
On November 24, Secretary of the Council of Ministers Armen Grigoryan received the delegation led by the managing director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, regional cooperation, and OSCE issues of the European External Action Service of the EU Michael Siebert. This was reported by the RA Council of the Minister's office.
The meeting was also attended by the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Extraordinary, and Plenipotentiary Andrea Victorin.
Armen Grigoryan welcomed the delegation's visit to Armenia and emphasized the role of the EU observation capacity mission and the OSCE needs assessment mission in strengthening the security environment in the region.