Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է էստոնացի գործընկերոջը
Դեկտեմբերի 1-ին Լեհաստանի Լոձ քաղաքում ընթացող ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Էստոնիայի ԱԳ նախարար Ուրմաս Ռեինսալուի հետ։
ԱԳՆ հաղորդմամբ, զրուցակիցները կարևորել են փոխադարձ վստահության և ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքների վրա հիմնված երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը: Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացմանը։
Արարատ Միրզոյանը և Ուրմաս Ռեինսալուն քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի հարցեր։
Հայաստանի ԱԳ նախարարն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Հարավային Կովկասում կայուն և տևական խաղաղության հաստատման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները։
Հայկական կողմը նաև կարևորել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությունը, որն իր նպաստն է բերում տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմանը:

14:35 - 01 December, 2022
On December 1, within the framework of the OSCE ministerial conference in Lodz, Poland, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan had a meeting with Estonian Foreign Minister Urmas Reinsalu.
According to the MFA, the interlocutors emphasized the development of bilateral relations based on mutual trust and common democratic values. Reference was also made to the development of relations between Armenia and the European Union.
Ararat Mirzoyan and Urmas Reinsalu discussed issues of the international and regional agenda.
The Minister of Foreign Affairs of Armenia presented to his colleague the approaches of the Armenian side regarding the establishment of stable and lasting peace in the South Caucasus.
The Armenian side also emphasized the activity of the EU observation mission in Armenia, which contributes to the stabilization of the situation in the region.