Մհեր Գրիգորյանը և ՎԶԵԲ փոխնախագահը քննարկել են ՎԶԵԲ-ի հետ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը և համագործակցության հնարավոր նոր ուղղությունները
18:49 - 16 հունվարի, 2023
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է տարածաշրջանային այցով Հայաստան ժամանած Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) քաղաքականության և գործընկերության գծով փոխնախագահ Մարկ Բոումենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ՎԶԵԲ-ի հետ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը և համագործակցության հնարավոր նոր ուղղությունները:
Փոխվարչապետն առանձնահատուկ կարևորել է ՎԶԵԲ-ի համագործակցությունը մասնավոր հատվածի հետ՝ շեշտելով դրա կարևորությունը Հայաստանում բիզնես մշակույթի զարգացման և բիզնեսների թափանցիկության բարձրացման տեսանկյունից:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ենթակառուցվածքների զարգացման, մասնավորապես ճանապարհաշինության և էներգետիկայի ոլորտում համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Mher Grigoryan and EBRD Vice-President discussed the progress of projects implemented with EBRD and possible new directions of cooperation
18:49 - 16 January, 2023
RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the delegation led by Mark Bowman, Vice President for Policy and Partnerships of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), who arrived in Armenia on a regional visit.
During the meeting, the progress of the projects implemented in Armenia with the EBRD and possible new directions of cooperation were discussed.
The Deputy Prime Minister emphasized the importance of EBRD's cooperation with the private sector, stressing its importance in terms of the development of business culture in Armenia and increasing the transparency of businesses.
The interlocutors exchanged ideas on issues related to infrastructure development, particularly road construction and cooperation in the energy sector.