Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում
Հունվարի 23-25-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում։ Այս մասին ասված է ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանի ֆեյսբուքյան էջում։
«Արարատ Միրզոյանը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեում հանդես կգա ելույթով, որտեղ անդրադարձ կկատարի Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության խնդիրներին, Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման գործընթացին, ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությանը։
ԱԳ նախարարը նաև կպատասխանի Եվրոպական խորհրդարանի անդամների հարցերին։
Բրյուսել այցի շրջանակներում նախարար Միրզոյանը հանդիպումներ կունենա նաև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի, Բելգիայի ԱԳ նախարար Հաջա Լահբիբի հետ»,- նշված է գրառման մեջ։

Ararat Mirzoyan will be in Brussels on a working visit
On January 23-25, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan will be in Brussels on a working visit. This was stated on the Facebook page of Vahan Hunanyan, Press Secretary of the Foreign Ministry.
“Ararat Mirzoyan will deliver a speech at the Foreign Affairs Committee of the European Parliament, where he will address the issues of stability and security in the South Caucasus, the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh due to the blocking of the Lachin Corridor, the Armenia-Azerbaijan settlement process, the RA-EU interaction. The Minister of Foreign Affairs will also answer the questions of the members of the European Parliament.
Within the framework of his visit to Brussels, Minister Mirzoyan will also have meetings with NATO Secretary General Jens Stoltenberg, EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell, and Belgian Foreign Minister Hadja Lahbib,” the post states.