news.am ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստում հատուկ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարներին։
«Դա անհավանական բան է, որ դուք բոլորդ արել եք։ Այսպիսով, բոլոր առաջնորդներին, ովքեր այսօր հավաքվել են այստեղ, ովքեր ներդրում են կատարում ապագայի մեջ, ովքեր ներդրում են կատարում խաղաղության մեջ, մենք շնորհակալ ենք ձեզ։
Մենք շնորհակալ ենք ձեր գործընկերության համար։ Եվ մասնավորապես, կարծում եմ, Ադրբեջանի նախագահին և Հայաստանի վարչապետին, որոնց ես տեսա անցյալ շաբաթ, շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ՝ դա հնարավոր դարձնելու և ցույց տալու համար, թե ինչի կարող է հասնել իրական առաջնորդությունը։ Երբ դուք մի կողմ եք դնում զենքը, սպանություններն ու ավերածությունները և ներդրում եք կատարում ձեր ժողովրդի մեջ և ներդրում եք կատարում բարգավաճման մեջ, դա կարող է մեծ բաներ ստեղծել։
Այսպիսով, շնորհակալություն երկուսիդ էլ ձեր արածի համար։ Կարծում եմ, որ դուք ցույց տվեցիք հիանալի առաջնորդություն։