Ադրբեջանը հետախուզում է հայտարարել Ռոբերտ Քոչարյանի ու Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ |factor.am|
factor.am: ՀՀ 2-րդ ու 3-րդ նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ Բաքուն հետախուզում է հայտարարել․ այս մասին ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալության հետ զրույցում ասել է Ադրբեջանի զինվորական դատախազության հատուկ քննչական բաժնի ղեկավար, արդարադատության ավագ խորհրդական Էմիլ Տագիևը։
Ըստ պաշտոնյայի՝ նրանք մեղադրվում են ԼՂ-ում 1988թ-ի փետրվարից «ադրբեջանցի և հայ ժողովուրդների միջև ազգային թշնամանք, ատելություն հրահրելու նպատակով հայազգի աշխատողների հավաքներ կազմակերպելու, 1991 թվականի սեպտեմբերի 2-ին «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության» հռչակման, իշխանությունը Ժողովրդական պատգամավորների շրջանային խորհրդին և գործկոմին փոխանցելու մեջ»։

Azerbaijan put on wanted list Robert Kocharyan and Serzh Sargsyan
Baku has put on the wanted list the Second and Third Presidents of Armenia Robert Kocharyan and Serzh Sargsyan, the Head of the Special Investigations Department of the Military Prosecutor’s Office Emil Tagiyev informs.
According to Tagiyev they are accused of organizing rallies of Armenian workers in Nagorno-Karabakh since February 1988 with the aim of inciting national enmity, hatred between the Azerbaijani and Armenian peoples, proclaiming the "Nagorno-Karabakh Republic" on September 2, 1991."