Եվրամիությունը հավատարիմ է Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղ բանակցություններին նպաստելուն. Բորել
news.am: ԵՄ արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության բարձրագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը թվիթերյան իր միկրոբլոգում անդրադարձել է նախօրեին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպմանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ քննարկել ենք տարածաշրջանում խաղաղության կառուցման և հակամարտությունների կայուն կարգավորման ուղիները:
Եվրամիությունը հավատարիմ է Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղ բանակցություններին նպաստելուն»:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 1-ին, ԵԱՀԿ նախարարական 29-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով Բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելին։ Հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանի և Ժոզեպ Բորելի ուշադրության կենտրոնում են եղել տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցերը։

The European Union is committed to promoting peace negotiations between Baku and Yerevan – Borel |news.am|
The EU’s highest representative of foreign affairs and security policy, Josep Borel, commented on the meeting with the Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan yesterday on his Twitter microblog.
In particular, he noted: “We discussed with the Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan the ways of building peace in the region and stable settlement of conflicts.
The European Union is committed to facilitating peace negotiations between Baku and Yerevan.”
Let’s remind that yesterday, on December 1, within the framework of the 29th OSCE Ministerial Forum, the RA Foreign Minister met the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell. During the meeting, the issues of regional stability and security were in the center of attention of Ararat Mirzoyan and Josep Borel.