Գորիսի մշակույթի կենտրոնի տնօրենը աշխատակցուհուն արգելել է մասնակցել Փաշինյանի քարոզարշավին. հարուցվել է քրեական գործ
10:11 - 18 հունիսի, 2021
Հունիսի 15-ին, ժամը 14.55-ին, ոստիկանության Գորիսի բաժնում Գորիսի մշակույթի կենտրոնի աշխատակցուհիներից մեկը հաղորդում էր տվել, որ ժամը 12.00-ի սահմաններում Գորիսի մշակույթի կենտրոնի տնօրենը արգելել է իրեն մասնակցելու Նիկոլ Փաշինյանի նախընտրական քարոզարշավին՝ սպառնալով ազատել աշխատանքից:
Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախապատրաստված նյութերով ոստիկանության Գորիսի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149.1-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով։ Հունիսի 17-ին մշակույթի կենտրոնի տնօրենը ձերբակալվել է։

A criminal case initiated in Goris after Cultural Center director bans an employee to take part in Pashinyan's electoral campaign
10:11 - 18 June, 2021
On June 15, at 2:55 pm, an employee of the Goris Cultural Center reported to Goris Police Department that at around 12:00 pm, the director of the center has banned her from participating in Nikol Pashinyan's election campaign, threatening her to fire, the Information and Public Relations Department of the RA Police informs.
A criminal case has been initiated in the Goris Police Department with the prepared materials, according to the features of Article 149.1, Part 2, Clause 1 of the RA Criminal Code. On June 17, the director of the cultural center was arrested.