ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի աշխատանքը շարունակվում է․ Ռուդենկո |azatutyun.am|
azatutyun.am: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի աշխատանքը շարունակվում է, TACC գործակալությանը տված հարցազրույցում այսօր ասել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն։ «Շփումները շարունակվում են, թեև դրանք այդքան էլ հրապարակային բնույթ չեն կրում», - նշել է դիվանագետը։
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարի խոսքով` համանախագահներն առաջիկա օրերին Նյու Յորքում նախատեսում են բանակցություններ անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի դիվանագիտական գերատեսչությունների ղեկավարների հետ։
«Եթե [այդ բանակցությունները] կայանան, ապա դա լավ ցուցիչ կդառնա առ այն, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորումը գործնական տեսք է ստանում։ Մենք շարունակում ենք Մինսկի խումբը ընկալել որպես խաղաղ գործընթացում առաջընթաց ապահովելու կարևոր մի գործիք», - նշել է Ռուդենկոն։

09:38 - 23 September, 2021
The work of the OSCE Minsk Group continues. This was stated by Deputy Foreign Minister of Russia Andrey Rudenko today in an interview with TASS news agency. "Contacts are continuing, although they are not so public," the diplomat said.
According to the Russian Deputy Foreign Minister, the co-chairs plan to hold talks with the heads of the diplomatic departments of Armenia and Azerbaijan in New York in the coming days.
"If [these negotiations] take place, it will be a good indicator that the normalization of relations between the two countries is getting a practical look. We continue to perceive the Minsk Group as an important tool for ensuring progress in the peace process, " Rudenko said.