ՀԱԵ Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոսը  հարցազրույցներում րքարոզչական բնույթի կոչեր է հնչեցրել․ «Ականատես» դիտորդական առաքելություն
19:27 - 25 մարտի, 2025
ՀԱԵ Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոսը հարցազրույցներում րքարոզչական բնույթի կոչեր է հնչեցրել․ «Ականատես» դիտորդական առաքելություն
Ընտրական օրենսգրքի 23-րդ հոդվածի 5-րդ կետը արգելում է կրոնական կազմակերպություններին նախընտրական քարոզչություն կազմակերպել կամ կատարել։ Այս մասին հայտնում է «Ականատես» դիտորդական առաքելությունը։
Ընտրական օրենսգրքի իմաստով` նախընտրական քարոզչություն է համարվում ցանկացած գործողություն, որը նպատակ ունի համոզելու ընտրողներին՝ քվեարկելու կամ չքվեարկելու որոշակի թեկնածուի, կուսակցության կամ դաշինքի օգտին։
ՀԱԵ Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը մարտի 23-ին և 24-ին ABC News  և News.am լրատվականներին տված հարցազրույցներում քարոզչական բնույթի կոչեր է հնչեցրել, ինչը օրենքի նշված պահանջների խախտում է։
Հորդորում ենք բոլոր կողմերին պահպանել Ընտրական օրենսգրքի կանոնները։