Շարքային Վահե Հովսեփյանի սպանության գործով ձերբակալվել է ծառայակիցը, կրակել էր ինքնաձիգով․ ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության իններորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական և վարութային այլ գործողություններ՝ զինծառայողի կողմից ծառայակցի սպանության դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Տեղեկացնում են Քննչական կոմիտեից։
Նախնական տվյալներով՝ 2022թ. նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 03։20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում պարտադիր ժամկետային շարքային զինծառայողը «АК-103» տեսակի ինքնաձիգից կրակահերթ է արձակել, որի հետևանքով դիրքի ավագ, շարքային Վ.Հովսեփյանը ստացել է հրազենային վիրավորում, և հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին արձանագրվել է վերջինիս կենսաբանական մահը։
Նույն օրը պարտադիր ժամկետային շարքային զինծառայողը ձերբակալվել է։ Կատարվում է նախաքննություն:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով։

A soldier arrested in the case of the murder of Private Vahe Hovsepyan, who shot with a rifle - Investigative Committee
21:29 - 15 November, 2022
The RA Investigative Committee has initiated a criminal proceeding in accordance with Article 155, Part 1 of the RA Criminal Code, within the framework of which necessary and urgent investigative and other procedural actions are being taken to find out all the circumstances of the case of the murder of a fellow soldier by a serviceman, the Investigative Committee informs.
According to preliminary data, in 2022 on November 15, at around 03:20, in the combat position of the guard station of the N military unit of the RA Defense Force, a mandatory conscript soldier fired from an "AK-103" type assault rifle, as a result of which the senior officer of the position, private V. Hovsepyan, received a gunshot wound,  and on the way to the hospital, his biological death was recorded.
On the same day, the mandatory term private soldier was arrested. An investigation is underway.
NOTIFICATION: The person suspected or accused of the alleged crime is considered innocent, until his guilt is proven in accordance with the procedure established by the RA Criminal Procedure Code, by the court's legally binding verdict.