1lurer.am: Մոսկվայում կայացել է Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը: ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը նշել է, որ հանդիպման կարևոր թեմաներից է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հարցը:
«Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից է խթանել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը՝ ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ պայմանագրերին համապատասխան։ Մենք շահագրգռված ենք ամեն կերպ աջակցել տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակմանը, սահմանների սահմանազատմանը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը, ընդհանուր առմամբ փոխվստահության ամրապնդմանը»,- ասել է Լավրովը:
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն իր հերթին կարևորել է հանդիպման ընթացքում պատերազմից հետո հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման, Ռուսաստանի միջնորդական ջանքերի և եռակողմ հայտարարությունների կատարման վերաբերյալ հարցերի քննարկումը:

In Moscow, Lavrov and Bayramov discussed the regulation of Armenia-Azerbaijan relations |1lurer.am|
The meeting of the foreign ministers of Russia and Azerbaijan was held in Moscow. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov noted that one of the important topics of the meeting is the issue of the settlement of Armenian-Azerbaijani relations.
"One of Russia's foreign policy priorities is to promote the regulation of relations between Azerbaijan and Armenia in accordance with the tripartite agreements at the highest level. We are interested in supporting in every possible way the unblocking of transport connections, the demarcation of borders, the signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, and the strengthening of mutual trust in general," Lavrov said.
Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov, in turn, emphasized the discussion of issues related to the settlement of Armenian-Azerbaijani relations after the war, Russia's mediation efforts, and the implementation of tripartite statements during the meeting.