Մհեր Գրիգորյանը և Իսպանիայի դեսպանը քննարկել են տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակմանն առնչվող հարցեր
20:40 - 28 մարտի, 2023
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իսպանիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարկոս Գոմես Մարտինեսին:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը դեսպանին ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարային ուղղությունները, այդ թվում՝ տնտեսական, ենթակառուցվածքների զարգացման և տուրիզմի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման, ինչպես նաև սահմանազատման հետ կապված գործընթացների վերաբերյալ հարցեր:

Mher Grigoryan and the Spanish ambassador discussed issues related to the unblocking of economic and transport links
20:40 - 28 March, 2023
RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Spain to the Republic of Armenia Marcos Gómez Martínez.
During the meeting, the Deputy Prime Minister presented to the Ambassador the situation in Nagorno-Karabakh due to the blocking of the Lachin Corridor.
During the meeting, the interlocutors discussed the future directions of developing relations between the two countries, including the possibilities of expanding cooperation in economic, infrastructure development, and tourism.
The interlocutors also discussed issues related to unblocking of regional economic and transport links, as well as processes related to border demarcation.