Օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 22։25-ին, ոստիկանություն զանգած անձը հայտնում էր, որ եթե 10 րոպեից իր ծանոթին Աշտարակի ոստիկանները բաց չթողնեն, ապա նա կպայթեցնի ոստիկանության Աշտարակի բաժնի շենքը և կվնասի բաժնի ղեկավարությանը։
Ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ծառայողները րոպեների ընթացքում ճշտեցին զանգողի անձն ու գտնվելու վայրը։ 42-ամյա տղամարդն ահազանգից 25 րոպե անց հայտնաբերվեց Աշտարակ քաղաքի Պռոշյան փողոցում և ձերբակալվեց։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ 42-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ձերբակալվածների պահման վայր։
Կատարվում է նախաքննություն։
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

A 42-year-old man threatened to blow up the building of the Ashtarak Police Department
On August 21, at 10:25 p.m., a man called the police and reported that if his acquaintance is not released by the Ashtarak police in 10 minutes, he will blow up the building of the Ashtarak police department and harm the department's management.
Officers of the Ashtarak police department found out the identity and location of the caller within minutes. The 42-year-old man was found on Proshyan Street in Ashtarak city 25 minutes after the alarm and was arrested.
Criminal proceedings have been initiated. The 42-year-old man was taken to the detention facility of the Ashtarak police department.