Հունիսի 21-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ՝ արձանագրելու ոչ բռնի, պողպատյա հեղափոխության հաղթանակը |armtimes.com|
15:05 - 12 հունիսի, 2021
armtimes.com: Գեղարքունքի մարզում, և ընդհանրապես Սոթք-Խոզնավար հատվածում ստեղծված իրադրության հետ կապված մենք մեր դիրքորոշումը ասել ենք. խնդիրը պետք է լուծվի խաղաղ ճանապարհով և միրջազգային մեր գործընկերներ ներգրավմամբ:
Ճամբարակում քարոզարշավի ժամանակ այս մասին խոսեց Նիկոլ Փաշինյանը
«Այս օրերին մենք ակտիվ համագործակցության և քննարկումների մեջ ենք ՌԴ գործընկերների հետ: Նրանք լայնորեն ներգրավված են: Քայլ-քայլ գնում ենք այդ խնդրի հանգուցալուծմանը:
Աշխատում ենք նաև միջազգային մեջ գործընկերների՝ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության շրջանակներում ևս: Բայց մենք մեր անվտանգային խնդիրները պետք է լուծենք պրոֆեսիոնալ բանակի ստեղծմամբ: Պայմանագրայինը պրոֆեսիոնալը չէ»,-ասաց Փաշինյանը:
Քարոզարշավի ժամանակ նաև եղավ անդրադարձ քաղաքական ուժերի կողմից հնչող արտահայտություններին ու կարծիքներին, ընտրակաշառքին ու պատասխանատվությանը:
«Նրանք մեզ ու ձեզ ասում էին «ժեխ»: Հունիսի 20-ին մենք պետք է գնանք ընտրատեղամաս և ցույց տանք, թե ով է «ժեխը» էս հանրապետությունում, էդ բոլոր «ժեխերին» պետք է  ցույց տանք իրենց տեղը ՀՀ-ում, և դա պետք է անի Հայաստանի հպարտ, ազատ, արժանապատիվ քաղաքացին: Հունիսի 21-ին բոլորիդ հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ՝ արձանագրելու ոչ բռնի, պողպատյա հեղափոխության հաղթանակը»,-ասաց Փաշինյանը:

"We have stated our position in connection with the situation in the Gegharkunik region, and in the Sotk-Khoznavar section in general. The problem must be solved peacefully with the involvement of our international partners".
The leader of the "Civil Contract" party and PM candidate Nikol Pashinyan spoke about this during the pre-election campaign in Tchambarak.
"These days we are in active cooperation and discussions with our Russian counterparts. They are widely involved. We are on our way to the step-by-step solution to this problem. We are also working within the framework of our international partners, the OSCE Minsk Group Co-Chairs. But we must solve our security problems by creating a professional army. The solution within the contract is not a professional solution, ”said Pashinyan.
During the campaign, he also referred to the statements and opinions expressed by political forces, electoral bribery, and responsibility.
"They called you and us "mud". On June 20, we must go to the polling station, show who the "mud" is in this republic, we must show all those "muds" their place in Armenia, it must be done by the proud, free, dignified citizen of Armenia. On June 21, I invite you all to the Republic Square to note the victory of the non-violent, steel revolution," Pashinyan said.