Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակում է պահպանվել հարաբերական կայուն իրադրություն. ՊԲ
16:59 - 26 հուլիսի, 2021
Սոցիալական ցանցերում տարածվող լուրերն առ այն, թե իբր Քաշաթաղում տեղակայված մարտական դիրքերում տեղի է ունենում փոխհրաձգություն հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների միջև, ինչպես նաև Մարտունու հատվածում ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հայկական դիրքերի հարձակման ենթարկվելու մասին տեղեկատվությունն իրականությանը չեն համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ-ն։
«Ինչպես վերոնշյալ, այնպես էլ արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի մյուս հատվածներում շարունակում է պահպանվել հարաբերական կայուն իրադրություն»:

The situation on the Artsakh-Azerbaijani border continues to be relatively stable. Artsakh Defence Army
16:59 - 26 July, 2021
The information spread on social media that there is an alleged shootout between Armenian and Azerbaijani servicemen in Kashatagh, as well as information about the attack of Azerbaijani units on Armenian positions in Martuni, is false. This was reported by Artsakh Defence Army.
"The situation continues to be relatively stable both on the above-mentioned and on other sections of the Artsakh-Azerbaijani border."