Խստորեն դատապարտում ենք Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները. ՀՀ նախագահ
16:10 - 27 օգոստոսի, 2021
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ:
«Խստորեն դատապարտում ենք Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները, որին զոհ են գնացել բազմաթիվ անմեղ քաղաքացիական անձինք և զինվորականներ:
Հայաստանը մշտապես հանդես է եկել մարդկության դեմ ուղղված ահաբեկչական ցանկացած դրսևորման դեմ, հատկապես՝ ահաբեկիչների մասնակցությանը ռազմական գործողություններում:
Միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում անհրաժեշտ է համախմբել ուժերը՝ բացառելու անհանդուրժողականության և համամարդկային արժեքների նկատմամբ արհամարհանքի նման հրեշավոր դրսևորումները:
Զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթում ենք տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- նշված է Արմեն Սարգսյանի ցավակցական ուղերձում:

We strongly condemn the act of terrorism at Kabul International Airport․ The President of the Republic of Armenia
16:10 - 27 August, 2021
President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian sent a message of condolences on the terrorist act at Kabul International Airport.
The message says: "We strongly condemn the act of terrorism at Kabul International Airport, which killed many innocent civilians and soldiers.
Armenia has always opposed any terrorist act against humanity, especially the involvement of terrorists in hostilities.
In the fight against international terrorism, it is necessary to unite forces to prevent such monstrous manifestations of intolerance and contempt for universal values.
We wish endurance and courage to the victims' families and relatives, and a speedy recovery, to the injured."