ՄԱԿ-ը շարունակում է մնալ ՀՀ Կառավարության և հայ ժողովրդի հաստատուն գործընկերը․ ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի ուղերձը
10:38 - 21 սեպտեմբերի, 2021
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ:
«ՄԱԿ-ի ամբողջ թիմի անունից և որպես ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի ներկայացուցիչ՝ ցանկանում եմ մեր ջերմագույն շնորհավորանքները փոխանցել Հայաստանի Հանրապետության Կառավարությանը և ժողովրդին՝ Անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ։
Այս վերջին երեք տասնամյակների ընթացքում ՄԱԿ-ը հետևողականորեն ընդլայնել է Հայաստանի Կառավարության հետ իր հարաբերությունները՝ հիմնված վստահության, հարգանքի և ընդհանուր արժեքներին նվիրվածության վրա, որոնք նպաստում են ինչպես երկրում, այնպես էլ՝ համաշխարհային մակարդակում խաղաղության և բարեկեցության հաստատմանը: Չնայած դժվարին ժամանակներին՝ միասին մենք հասել ենք մարդկանց կյանքը բարելավելու ուղղությամբ նշանակալի արդյունքների` հիմնված ներառական, կայուն զարգացման և ամրապնդված ժողովրդավարական ինստիտուտների վրա:
Միավորված ազգերի կազմակերպությունը շարունակում է մնալ ՀՀ Կառավարության և հայ ժողովրդի հաստատուն գործընկերը և կշարունակի մնալ Հայաստանի կողքին` լուծելու վերջին ճգնաժամերի, համավարակի և հակամարտությունների հետևանքները՝ բոլորիս համար կերտելով ավելի լավ ապագա` ՄԱԿ-ի 2021-2025 թթ. Գործընկերության շրջանակի իրականացման և Օրակարգ 2030-ին հասնելու միջոցով։

The United Nations remains steadfast partner of the Armenian government and the Armenian people. The UN Resident Coordinator's message
10:38 - 21 September, 2021
The UN Resident Coordinator Shombi Sharp sent a message on the occasion of the 30th anniversary of Independence of the Republic of Armenia.
"On the occasion of the 30th anniversary of Independence, as representative of the United Nations Secretary-General and on behalf of the entire United Nations Country Team, I wish to convey our warmest congratulations to the government and people of the Republic of Armenia.
Throughout these past three decades, the Government of Armenia and the United Nations have consistently expanded our relationship based on trust, respect, and commitment to shared values promoting peace and prosperity both in country and on the global stage. Notwithstanding challenging times, together we have achieved tangible results towards improving peoples’ lives based on inclusive, sustainable development and strengthened democratic institutions.
The United Nations remains your steadfast partner and will continue to stand with Armenia in addressing the impact of recent crises, pandemic, and conflict, while jointly shaping a better future for all of us through implementation of the UN Sustainable Development Cooperation Framework 2021-2025 and achieving Agenda 2030.