Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը
19:01 - 23 հունվարի, 2023
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ Հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է միջազգային գործընկերների կողմից գործուն քայլերի իրականացումը` միտված  Լեռնային Ղարաբաղի ապօրինի շրջափակումը դադարեցնելուն և արցախահայության էթնիկ զտումը կանխելուն:

Armen Grigoryan and Toivo Klaar discussed the humanitarian crisis caused by the blockade of the Lachin Corridor
19:01 - 23 January, 2023
Security Council Secretary Armen Grigoryan today received Toivo Klaar, the EU Special Representative for the crisis in the South Caucasus and Georgia.
The meeting was also attended by the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Extraordinary, and Plenipotentiary Andrea Wiktorin.
Armen Grigoryan and Toivo Klaar discussed the blockade of the Lachin Corridor and the resulting humanitarian crisis.
Secretary Grigoryan emphasized the implementation of effective steps by international partners aimed at stopping the illegal blockade of Nagorno Karabakh and preventing the ethnic cleansing of Artsakh Armenians.