Հայաստանի վարչապետը և Լատվիայի նախագահը կարևորել են ԵՄ առաքելության գործունեությունը մեր երկրում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում շարունակում է երկկողմ հանդիպումներ ունենալ արտերկրի գործընկերների հետ:
Փետրվարի 18-ին Նիկոլ Փաշինյանը նախ հանդիպել է Լատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիցին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-լատվիական հարաբերություններին, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներին և կարևորել Եվրոպական միության շարունակական աջակցությունը` դրանք արդյունավետ կյանքի կոչելու գործում:
Վարչապետը նշել է, որ ժողովրդավարության զարգացումն ու ամրապնդումը ՀՀ կառավարության համար ունի ռազմավարական նշանակություն:
Նիկոլ Փաշինյանը և Էգիլս Լևիցին մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների, ԼՂ հիմնախնդրի շուրջ:
Երկուստեք կարևորվել է Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը մեր երկրում: Կողմերը հույս են հայտնել, որ այն կնպաստի կայունությանն ու խաղաղությանը:

The Armenian Prime Minister and the President of Latvia meet in Munich
Prime Minister Nikol Pashinyan continues to hold bilateral meetings with foreign partners within the framework of the Munich Security Conference.
On February 18, Nikol Pashinyan first met with the President of Latvia Egils Levits.
The interlocutors discussed Armenian-Latvian relations, as well as various issues of bilateral interest.
Prime Minister Pashinyan referred to the institutional reforms being carried out in Armenia and highlighted the importance of the European Union's continuous support for their effective implementation. The Prime Minister noted that the development and strengthening of democracy are of strategic importance for the Armenian Government.
Nikol Pashinyan and Egils Levits also exchanged thoughts on the processes taking place in the South Caucasus region, the Nagorno-Karabakh issue.
The sides highlighted the activity of the civilian mission of the European Union in our country. The parties expressed hope that it will contribute to stability and peace.