ԱԽ քարտուղարը Տալլինում գործընկերներին է ներկայացրել Հայաստանի անվտանգային սպառնալիքները
Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Էստոնիայի Հանրապետությունում հանդիպումներ է ունեցել Էստոնիայի վաչապետի արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդատու Լիիս Լիպրե-Յարմայի, արտաքին գործերի նախարարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Կիլիկե Սիլաստե-Էլինգի, ինչպես նաև արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ (այժմ՝ անդամ) Մարկո Միհկելսոնի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը կարևորել են երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված բարձր մակարդակով հանդիպումների անցկացումը, ինչպես նաև ԵՄ առաքելության ներկայությունը Հայաստանում։
ԱԽ քարտուղարը գործընկերներին է ներկայացրել Հայաստանի անվտանգային սպառնալիքները, մասնավորապես՝ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ հավանական էսկալացիան։
Կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Էստոնիայի միջև անվտանգային ոլորտում համագործակցությունը, ինչպես նաև Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման գործընթացները։

The Security Council Secretary presented security threats to Armenia to his colleagues in Tallinn
The Secretary of the Council of Armenia Armen Grigoryan had meetings in the Republic of Estonia with Liis Lipre-Järma, Advisor on Foreign Policy of the Vigilante of Estonia, Kilike Silaste-Eling, Deputy Minister of Foreign Affairs for Political Affairs, as well as the former Chairman (now a member) of the Committee on Foreign Relations, Marko Mihkelson.
During the meetings, the parties emphasized the holding of high-level meetings aimed at strengthening bilateral relations, as well as the presence of the EU mission in Armenia.
The Secretary of the Security Council presented the security threats of Armenia to his colleagues, in particular, the possible escalation by Azerbaijan towards Armenia and Nagorno-Karabakh.
The parties emphasized the security cooperation between Armenia and Estonia, as well as the processes of strengthening democracy in Armenia.