«Քաղպայմանագիրն» ամեն ինչի կդիմի Գյումրու ընտրություններում հաղթելու համար. Տիգրան Աբրահամյան |news.am|
news.am: Այն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ Գյումրիում, իր անոնսն էր ստացել դեռ չորեքշաբթի՝ Հայաստանի խորհրդարանում կառավարության անդամների հետ պատգամավորների հանդիպման ժամանակ։ Այս մասին մարտի 28-ին Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցներում հայտնել է ընդդիմադիր պատգամավոր, Հայաստանի Հանրապետական ​​կուսակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարող քաղաքական մեծամասնության առաջնորդը խորհրդարանի ամբիոնից, փաստորեն, ազատել է իրավապահ մարմիններին իրենց պարտավորություններից։ Այժմ, ըստ պատգամավորի, նրանք գործելու են նրա անձնական պատկերացումների շրջանակում։
«Սա հիմնված է ոչ թե օրենքի եւ Սահմանադրության, այլ իշխող ուժի առաջնահերթությունների վրա, որոնք արտահայտվում են ձերբակալություններով, ճնշումներով, անընդունելի միջոցների կիրառմամբ»,- ասել է Աբրահամյանը։
Նա ընդգծել է, որ Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուի՝ իրենց գործընկեր Մարտուն Գրիգորյանի եւ նրա ընտանիքի նկատմամբ իրականացվող ողջ գործընթացն իր նկարագրած իրադարձությունների շրջանակում է։
Պատգամավորի խոսքով՝ անօրինական քայլեր են ձեռնարկվել ոչ միայն Մարտուն Գրիգորյանի, այլեւ ընդդիմադիր մյուս թեկնածուների նկատմամբ։