Վաղը կայանալիք ընտրություններում հաղթող սուբյեկտը մեկը պետք է լինի, և այն պետք է լինի ՀՀ քաղաքացին․ Նիկոլ Փաշինյան
13:33 - 19 հունիսի, 2021
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ՝ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կոչը․
«Երեկ ավարտվեց խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզչությունը։ Այսօր ես ուղիղ եթեր եմ մտել արձանագրեու համար արտահերթ ընտրութուններին յուրաքանչյուրիդ մասնակցելու կարևորությունը, ուզում եմ ընդգծել, որ ձեզնից յուրաքանչյուրը այօսր և առավել ևս վաղը ունի բարձրագույն իշխանության կարգավիճակ։ Եվ այդ բարձրագույն իշխանության կարգավիճակը յուրաքանչյուրը իրացնելու է ընտրական տեղամասեր գնալու և իր որոշումը, իր քվեարկությունը կատարելու միջոցով։
Ես ուզում եմ բոլորիդ կոչ անել, որ անպայման գնաք ընտրական տեղամասեր, կատարեք ձեր ընտրությունը, կատարեք ձեր քայլը, կատարեք ձեր որոշումը և ձևավորեք կառավարություն։ Իհարկե, արդեն իսկ տեսնում ենք, որ կան ընտրությունների արդյունքների վրա  ազդելու որոշակի փորձեր, բայց նաև տեսնում ենք, որ դա չի ստացվելու, որովհետև մեր իրավապահ համակարգը շատ արդյունավետ հակազդում է ընտրակաշառք բաժանելու, ընտրողների  կամքի վրա ապօրինի ազդեցություն գործելու բոլոր դեպքերի վրա, և համոզված եղեք, որ այդ պրակտիկան շարունակվելու է։
Եվ ուրեմն ժողովրդի ընտրությունը, քվեարկությունը հստակ արձանագրվելու  է և արտահայտելու է ընտրական ամփոփիչ արձանագրությունների տեսքով։
Սիրելի հայրենակիցներ, ՀՀ հպարտ քաղաքացիներ հույս ունեմ ու համոզված եմ, որ ուժեղ եք։ Ինչո՞ւ եմ այսպես ասում, որովհետև վաղը կայանալիք ընտրություններում հաղթող սուբյեկտը մեկը պետք է լինի և այդ սուբյեկտը պետք է լինի ՀՀ քաղաքացին, որովհետև նրա կատարած սկզբունքային ընտրությունը հստակ և աներկբա արձանագրվելու է ընտրական ամփոփիչ արձանագրություններում։ Ես հույս ունեմ, և վստահ եմ, որ կգնաք ընտրատեղամասեր, կկատարեք ձեր ընտրությունը և ՀՀ համար կբացեք նոր էջ, ի վերջո հաղթահարելով այն քաղաքական ճգնաժամը, խժդժությունները, որոնք վերջին 7-8 ամիսների ընթացքում ձևավորվել են։ Եվ ուրեմն, իմ կոչը, խնդրանքը , հորդորը՝ անպայման գնալ ընտրատեղամասեր և կատարել ընտրություն»։

"Yesterday the pre-election campaign of the snap parliamentary elections ended. Today I went live to record the importance of your participation in the snap elections. I want to emphasize that each of you has the status of the supreme power today, especially tomorrow. And everyone will realize the status of that supreme power by going to the polling stations, by making his/her decision, by voting.
I want to call on all of you to go to the polls, make your choice, make your move, make your decision, form a government. Of course, we already see that there are some attempts to influence the election results, but we also see that it will not work, because our law enforcement system is very effective in countering all cases of electoral bribery, illegal influence on the will of voters, be sure that this practice will continue. And so the people's choice, the voting will be clearly recorded and expressed in the form of final election protocols.
Dear compatriots, proud citizens of the Republic of Armenia, I hope and I am sure that you are strong. Why am I saying this? It's because the winning subject in tomorrow's elections must be one, that subject must be the citizen of the Republic of Armenia because his/her principled choice will be clearly and unequivocally recorded in the final election protocols. I hope and I am sure that you will go to the polls, make your choice, and will open a new page for Armenia, finally overcoming the political crisis, the riots that have taken place during the last 7-8 months. And so, my call, request, my exhortation is to definitely go to the polls and to make a choice,” the statement reads.