Ղազախստան մեկնած հայ խաղաղապահների քանակն այնպիսին չէ, որ փոփոխություն լինի սահմանին մեր զինվորների թվաքականի առումով. Արման Սարգսյան |armenpress.am|
14:27 - 11 հունվարի, 2022
armenpress.am: Ղազախստան մեկնած հայ խաղաղապահների քանակն այնպիսին չէ, որ փոփոխություն լինի հայ-ադրբեջանական սահմանին զինվորների թվաքանակի առումով: Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:
«Թվաքանակի մասին տվյալները հրապարակվել են: Նրանք իրականացնում են կարևորագույն օբյեկտների պահպանության գործառույթ: Ղազախստան մեկնած մեր զինվորների քանակն այնպիսին չէ, որ փոփոխություն լինի սահմանին մեր զինվորների թվաքանակի առումով»,- ասաց Սարգսյանը:

The number of Armenian peacekeepers who have left for Kazakhstan is not such to change the number of soldiers on the Armenian-Azerbaijani border. Deputy Defense Minister
14:27 - 11 January, 2022
The number of Armenian peacekeepers who have left for Kazakhstan is not such to change the number of soldiers on the Armenian-Azerbaijani border, Deputy Defense Minister Arman Sargsyan told reporters.
"The data on the number of soldiers was published. They perform the function of protecting the most important objects," Sargsyan said.