Ադրբեջանական դիրքերի ողղությամբ հայկական ստորաբաժանումները չեն կրակել, տեղեկատվությունը կեղծ է. ԱՀ ՊԲ
12:27 - 07 մարտի, 2022
Մարտի 7-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ են բացել արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ողղությամբ կեղծ է և ոչ մի առնչություն չունի իրականության հետ:
Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից՝ նշելով, որ իրականում նշված ուղղություններում վերջին օրերի ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը պարբերաբար խախտվել է ադրբեջանական զինուժի կողմից, որի վերաբերյալ համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը:

The Armenian units didn't shoot at the direction of the Azerbaijani positions, the information is incorrect. Artsakh Defense Army
12:27 - 07 March, 2022
The information spread by the Azerbaijani Defense Ministry that allegedly units of the Defense Army opened fire on Azerbaijani positions in the eastern direction is incorrect.
In fact, over the past few days, the ceasefire regime has been periodically violated by the Azerbaijani Armed Forces, about which information was provided to the command of the Russian peacekeeping contingent, Artsakh Defense Army reports.