Ուզում ենք Դավթյանին վերջին շանս տալ, որ նա կայացնի Փաշինյանին ձերբակալելու որոշում. զոհված զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են իրականացնում |news.am|
16:53 - 30 օգոստոսի, 2022
news.am: Այսօր՝ օգոստոսի 30-ին, Գլխավոր դատախազության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացրել զոհված զինծառայողների հարազատները։
«Մեր պահանջը նույնն է, ինչ 4 ամիս առաջ՝ ապրիլին, երբ Նիկոլ Փաշինյանի տխրչահռչակ հայտարարությունից հետ, առ այն, որ մենք կարող էինք ունենալ նույն վիճակն առանց զոհերի, մենք բողոք ներկայացրինք դատախազություն միտումնավոր սպանդի կազմակերպման վերաբերյալ՝ պահանջելով անհապաղ ձերբակալել Նիկոլ Փաշինյանին»,- լրագրողների հետ զրույցում նշեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Հայկ Մելիքյանի մայրը՝ Նաիրա Մելիքյանը:
Ծնողի խոսքով՝ Արթուր Դավթյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանալուն ընդառաջ, հավաքվել են դատախազին վերջին շանս տալու․
«Այսօր մենք այստեղ ենք նույն պահանջով: Բոլորս գիտենք, որ Արթուր Դավթյանի ժամկետը լրանում է մոտ օրերս եւ մենք ուզում ենք նրան ընդամենը վերջին շանս տալ՝ փրկելու իր ու իր ընտանիքի պատիվը, որպեսզի դավաճանի խարանը մեկընդմիշտ չգրվի նրա եւ նրա սերունդների ճակատին: Նա վերջապես կայացնի այդ կարեւոր որոշումը եւ դրանով կասեցնի մեր պետության շարունակական կազմաքանդումը: Նա այդ որոշումը կարող էր կայացնել դեռեւս 4 ամիս առաջ, ցավոք դա տեղի չի ունեցել»,-ասաց նա:

We want to give Davtyan the last chance to make a decision to arrest Pashinyan: The parents of the servicemen fallen in war are carrying out a protest
16:53 - 30 August, 2022
Today, the relatives of the servicemen fallen in war held a protest in front of the General Prosecutor's Office.
"Our demand is the same as 4 months ago, in April, when after Nikol Pashinyan's infamous statement that we could have had the same situation without the victims. We filed a complaint with the prosecutor's office regarding the organization of a deliberate slaughter, demanding the immediate arrest of Nikol Pashinyan," Naira Melikyan, the mother of Hayk Melikyan, who fell in the 44-day war, mentioned in a conversation with journalists.
According to her, before the expiration of Artur Davtyan's term of office, they gathered to give the prosecutor the last chance.
"Today we are here with the same demand. We all know that Artur Davtyan's term expires in the near future and we want to give him just one last chance to save his and his family's honor so that the stigma of a traitor is not written once and for all on his and his descendants' foreheads. He will finally make that important decision and thereby stop the continuous disintegration of our state. He could have made that decision 4 months ago, unfortunately, it didn't happen," he said.