Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարին եւ ներկայացրել Լաչինի միջանցքը փակելու հետևանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակը
19:34 - 23 հունվարի, 2023
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Կառավարությունից  հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային զարգացումները: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը զրուցակիցներին մանրամասն ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը:

Mher Grigoryan received Toivo Klaar and presented the situation in Artsakh due to the closure of the Lachin Corridor
19:34 - 23 January, 2023
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Toivo Klaar, the EU's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia.
The government reports that the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Andrea Victorin, was also present at the meeting.
Regional developments were discussed during the meeting.  Deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented to the interlocutors in detail the situation created in Nagorno Karabakh as a result of the blocking of the Lachin Corridor.