ՀՀ ֆինանսների նախարարն ընդունել է Սեբաստիան Մոլինեուսին
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին և ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատին:
Ինչպես տեղեկանում ենք նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման սկզբում Վահե Հովհաննիսյանը, ողջունելով հյուրերին, ընդգծել է, որ ՀԲ-ն Հայաստանի կարևոր գործընկերներից է և ՀԲ-ի հետ աշխատանքները հատկապես վերջին շրջանում առավել ինտենսիվ բնույթ են կրում:
Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներն իրենց հերթին պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու ընթացիկ արդյունավետ համագործակցության ուղղությամբ ջանքերը:
Սեբաստիան Մոլինեուսը շնորհավորել է Վահե Հովհաննիսյանին ֆինանսների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և վստահություն հայտնել, որ ավանդույթ դարձած արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում ևս կշարունակվի:
Կողմերն անդրադարձել են ընթացիկ համատեղ ծրագրերին, մասնավորապես ՀԲ-ի կողմից տրամադրվելիք բյուջետային աջակցության գործընթացին և նախանշել են առաջիկա համատեղ գործողությունները:

The RA Minister of Finance received Sebastian Molyneux
RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan received the South Caucasus Regional Director of the World Bank (WB) Sebastian Molyneux and the head of the WB Armenia office Carolin Geginat.
As we learn from the press release of the Ministry, at the beginning of the meeting, Vahe Hovhannisyan, welcoming the guests, emphasized that the WB is one of Armenia's important partners and the work with the WB has been particularly intensive recently.
The representatives of the World Bank, for their part, expressed readiness to continue the efforts towards the current effective cooperation.
Sebastian Molyneux congratulated Vahe Hovhannisyan on assuming the position of Minister of Finance and expressed his confidence that the effective cooperation, which has become a tradition, will continue in the future.
The parties referred to the current joint programs, in particular, the process of budgetary support to be provided by the WB, and outlined future joint actions.