ՀՀ վարչապետն ու ԵՄ քաղաքացիական գործողությունների հրամանատարն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվելիք աշխատանքներին
17:44 - 21 փետրվարի, 2023
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Եվրոպական միության արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էր նաև Հայաստանում ԵՄ նոր մշտադիտարկման առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությանից, վարչապետը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ երկարաժամկետ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության տեղակայման մասին որոշումը և ընդգծել, որ այն նպաստ կբերի տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության ապահովմանը:
ԵՄ քաղաքացիական գործողությունների հրամանատարը երախտագիտություն է հայտնել հայկական կողմին՝ առաքելությանը ցուցաբերած օժանդակության համար և անդրադարձել Հայաստանում իրականացվելիք աշխատանքներին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ԵՄ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությանը վերաբերող հարցերի և համագործակցության օրակարգի շուրջ:

The Prime Minister of the Republic of Armenia and the EU Civil Action Commander touched upon the work to be done in Armenia
17:44 - 21 February, 2023
On February 21, Prime Minister Nikol Pashinyan received the Commander of the European Union's Foreign Action Service Stefano Tomati, and his delegation, which made the head of the EU's new monitoring mission in Armenia.
According to the RA Government, the Prime Minister welcomed the decision to deploy the EU's long-term civilian monitoring mission in Armenia and emphasize that it will provide a benefit to regional stability and peace.
The EU Civil Commander thanked the Armenian side for the assistance provided to the mission and touched upon the work to be implemented in Armenia.