«5165» շարժման անդամները Վանաձորում ընտրողներին ներկայացրել են իրենց նախընտրական ծրագիրը
«5165» շարժման հիմնադիր անդամները և առաջնորդ Կարին Տոնոյանը քարոզարշավի երկրորդ օրը՝ հունիսի 8-ին, այցելել են Վանաձոր, քաղաքացիներին ներկայացրել իրենց նախընտրական ծրագիրը, ազգային պետության կերտման գործում անհրաժեշտ գործողություններ: Ինչպես հայտնեցին շարժման մամուլի ծառայությունից, խոսվել է կրթության դերի ու նշանակության և պետության արդյունավետ կառավարման մասին:
Անդրադարձ է կատարվեոլ  նաև ՀՀ սահմանադրաիրավական հիմնախնդիրներին, Արցախում պարտության դիվանագիտական պատճառներին, առողջապահական ոլորտի բարեփոխումներին և սփյուռքի հետ աշխատանքներում ինստիտուցիոնալ վերափոխումների անհրաժեշտությանը։ Ելույթներով հանդես են եկել «5165» շարժման առաջնորդ Կարին Տոնոյանը, շարժման հիմնադիր անդամներ Մենուա Սողոմոնյանը, Արսեն Գրիգորյանը, Հովհաննես Ղազարյանը, Գևորգ Թամամյանը, Տիգրան Բալոյանը:
«Մենք ինքնուրույն մինչև վերջ պայքարելու ենք Հայաստանում և Հայաստանի համար: Մեզ համար ամենակարևորը Հայաստանի անվտանգությունը և մեր արժանապատվությունն է, որը տրորված է, բայց այն պետք է վերականգնել: Հարկավոր է ցույց տալ աշխարհին, որ պարտությունը մեզ չի կոտրել, և մենք պատրաստ ենք պայքարելու», - ասել է Կարին Տոնոյանը:

Members of the "5165" movement presented their election program to voters in Vanadzor |armenpress.am|
16:10 - 09 June, 2021
The founding members of the "5165" movement and its leader Karin Tonoyan visited Vanadzor on the second day of the electoral campaign, on June 8, to present the citizens their pre-election program and the necessary actions for the building of a national state. According to the press service of the movement, the role and significance of education and the effective management of the state were discussed.
They also referred to the constitutional issues of the Republic of Armenia, the diplomatic reasons for the defeat in Artsakh, the reforms in healthcare, the need for institutional reforms in the work with the Diaspora. The leader of the "5165" movement Karin Tonoyan, the founding members of the movement Menua Soghomonyan, Arsen Grigoryan, Hovhannes Ghazaryan, Gevorg Tamamyan, Tigran Baloyan made speeches.
"We will fight for Armenia until the end on our own. The most important thing for us is the security of Armenia, our dignity, which has been violated, but it must be restored. We need to show the world that defeat has not broken us, we are ready to fight, " said Karin Tonoyan.