Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ համագործակցության խորհրդակցական ժողովի առաջին նիստին
18:11 - 24 հուլիսի, 2021
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ համագործակցության խորհրդակցական ժողովի առաջին նիստին:  Այս մասին հայտնում է Վարչապետի աշխատակազմը:
Նիստին մասնակցել են «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը, «Ազատական կուսակցության առաջնորդ Սամվել Բաբայանը, «Ալյանս» առաջադիմական ցենտրիստական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Ուրիխանյանը, «Արդար Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Նորայր Նորիկյանը, «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանը, Հայաստանի եվրոպական կուսակցության ղեկավար Տիգրան Խզմալյանը, Հայաստանի Քրիստոնեա-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Լևոն Շիրինյանը, «Միասնական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Մհեր Տերտերյանը, Պահպանողական կուսակցության ղեկավար Միքայել Հայրապետյանը, Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Հայաստանի վարչության ատենապետ Սեդրակ Աճեմյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է ժողովի մասնակիցներին և մաղթել հաջող ու արդյունավետ քննարկումներ:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ղեկավարների մասնակցությամբ հաջորդ նիստը տեղի կունենա առաջիկայում:

Nikol Pashinyan took part in the first sitting of the consultative meeting on cooperation with extra-parliamentary political forces
18:11 - 24 July, 2021
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan took part in the first sitting of the consultative meeting on cooperation with extra-parliamentary political forces. This was reported by the Office of the Prime Minister.
The sitting was attended by the leader of the "Republic" (Hanrapetutyun) Party Aram Sargsyan, the leader of the "Liberal" Party Samvel Babayan, the leader of the "Alliance" Party Tigran Urikhanyan, the leader of the "Fair Armenia" Party Norayr Norikyan, the leader of the "Sovereign Armenia" Party David Sanasaryan, the leader of the European Party of Armenia Tigran Khzmalyan, the leader of the Christian Democratic Party of Armenia Levon Shirinyan, the leader of the "United Homeland" Party Mher Terteryan, the leader of the Conservative Party Mikael Hayrapetyan, Sedrak Achemyan from the Social Democrat Hunchakian Party.