Մտահոգիչ է, որ Ղազախստանը ստիպված է օգնություն խնդրել Հայաստանի նախագահած անվտանգության կազմակերպությունից. Դավութօղլու |1lurer.am|
16:10 - 07 հունվարի, 2022
1lurer.am:  Թուրքիայի նախկին վարչապետ, ներկայումս ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Ահմեդ Դավութօղլուն անդրադարձել է Ղազախստանի տարածքում ՀԱՊԿ խաղաղապահ գործողությանը:
Twitter-ի իր պաշտոնական էջում նա մասնավորապես գրել է. «Խորապես ցավում եմ թյուրքական աշխարհի կենտրոնական պետությունը հանդիսացող եղբայրական Ղազախստանում վերջին օրերին տեղի ունեցող զարգացումների համար: Մտահոգիչ է նաև, որ այդ զարգացումների հետևանքով ստիպված են եղել օգնություն խնդրել Հայաստանի նախագահած Հավաքական անվտանգության կազմակերպությունից»:

It is concerning that Kazakhstan has to ask help from security organization chaired by Armenia: Davutoğlu |1lurer.am|
16:10 - 07 January, 2022
1lurer.am: Ahmet Davutoğlu, the former Turkish Prime Minister, currently the founder-chairman of the opposition "Future" party, referred to the CSTO peacekeeping operation in Kazakhstan’s territory.
He particularly posted on his Twitter page:
"I am deeply sorry for the developments in recent days in fraternal Kazakhstan, the central state of the Turkic world. It is also concerning that because of those developments they had to ask help from the CSTO chaired by Armenia".